znakObec Bouzov mapa
Web pro slabozrakéWeb pro slabozraké

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a organizace > Lesní školka RARÁŠCI

Lesní školka Rarášci

Čas:
pondělí, úterý a středa od 8:30 do 16:30 hod. Po domluvě lze časy příchodu a vyzvednutí dítěte dohodnout jinak.

Místo:
Podolí u Bouzova, asi 10 km od Mohelnice, 15 km od Litovle, 30 minut autem z Olomouce

Pokud se nás rozhodnete navštívit, dejte prosím vědět na e-mail vera.kostko@seznam.cz nebo volejte na tel. 604 680 244.


Lesní školka Rarášci je inspirovaná konceptem lesních mateřských škol rozšířených ve Skandinávii, Německu a jiných zemích a v duchu waldorfské pedagogiky. 

rarášciNabízíme celodenní péči o děti předškolního věku 3 – 6 let zaměřenou na zdravý tělesný a duševní vývoj a rozvoj poznání pobytem v přírodě.

Činnosti přirozeně vyplývají z ročního období a svátků během roku a jsou přizpůsobeny počasí. Pro práci s dětmi využíváme lidových písní a kruhových her, rytmických říkadel a počítacích her, pohádek a příběhů. Podle některých studií o lesních školkách se v nich děti lépe učí pozornosti, což je výborným předpokladem pro vstup do školy.

V prostředí bez přinesených hraček pomáháme dětem rozvíjet fantazii a tvořivost. Pracujeme s přírodními materiály nalezenými při činnostech venku, používáme ovčí vlnu, voskové bločky a pastely, akvarelové barvy, dřevěné špalíčky, šité míčky, přírodní látky apod. K dětem přistupujeme s respektem a podle jejich individuálních potřeb, vedeme je k práci ve skupině i k samostatnosti.
Pravidelný a dlouhodobý pobyt venku posiluje imunitní systém, tedy zdraví dětí. V prostředí s přirozenými překážkami se děti učí nalézat své hranice, budují si důvěru ve své schopnosti v přírodním i společenském prostředí. K dispozici máme i malou zahrádku, kde prožíváme cyklus rostliny od zasetí po zpracování na jídlo.

Rodiče zveme k oslavám, jarmarkům a výletům, k hovorům o výchově dětí a k podobným činnostem. Vítáme jejich iniciativu při organizaci akcí spojených se školkou.

Nejvyšší počet dětí v lesní školce Rarášci  je 14. Vedou je dva zkušení pedagogové.

Další a aktuální informace najdete na strankach www.permalot.org/rarasci.

 

Česky English Deutsch

Životní situace

http://portal.gov.cz/portal/obcan/

Pomoc v nepříznivých životních situacích!!!

Nepriznive_zivotni_situace
_RADY.pdf

1. 3. Bedřich

Zítra: Anežka

Statistika návštěvnosti

TOPlist


Kalendář akcí