znakObec Bouzov mapa
Web pro slabozraké Web pro slabozraké

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Občanské sdružení Bouzovská vrchovina

Občanské sdružení Bouzovská vrchovina 

Dovolte nám touto cestou, abychom Vás krátce seznámili s činností poměrně nového občanského sdružení Bouzovská vrchovina.

 

Toto sdružení bylo založeno v obci Luká. Název našeho sdružení „Bouzovská vrchovina“ vychází z geomorfologického členění ČR. Zde patří Bouzovská vrchovina do Zábřežské vrchoviny, Jesenické oblasti Krkonošsko-jesenické subprovincie. O rozloze 344 km2 je vymezena ze severní a západní strany údolími řek Třebůvky, Nectavy a Romže. Na východě a jihu pak sousedí s oblastí Hané (Olomoucka). Nejvyšším vrcholem jsou Zahálkovy skalky (610 m n. m.) poblíž obce Kladky. K jihovýchodu vybíhá do Hornomoravského úvalu hrástí Kosíře až téměř k Prostějovu. Podobný výběžek na severovýchodě tvoří izolovaný hřbet Rampachu a Třesína. Reliéf vrchoviny zaujímá výšky mezi 300 – 600 m n. m.

Hlavní cíle našeho sdružení:

  • propagace obcí regionu Bouzovská vrchovina,
  • organizování sportovních, kulturních a společenských akcí na místní a regionální úrovni,
  • vyhledávání, shromažďování a publikování informací týkajících se regionu Bouzovská vrchovina,
  • navazování spolupráce s ostatními občanskými sdruženími, s institucemi doma i v zahraničí, které se věnují obdobným cílům.

Proč jsme se do tohoto projektu pustili? Důvod je ten, že chceme pro náš kraj něco udělat a pomoci s jeho propagací. Aby lidé věděli, že to zde "není" jen o hradu Bouzov, zámku v Náměšti na Hané a jeskyních. Myslíme si, že zdejší příroda a památky nejsou doceněny, tak jak by měly být.

 

Nyní něco málo k našim zrealizovaným či stále běžícím projektům.

V první řadě jsme vytvořili internetové stránky z naší oblasti www.bouzovskavrchovina.cz. Naleznete na nich různé informace ohledně přírody, kulturních památek, sportu, ubytování a stravování, turistiky, apod. Stránky jsou v provozu již přes rok. Chceme je ale i nadále rozvíjet a zdokonalovat. Chceme například vytvořit stránku, kde by měli lidé možnost sledovat, co a kde se v našem kraji děje. Provozujeme také stránku na Facebooku s informacemi o naší činnosti.

Zahájili jsme vytvoření krátkého presentačního videoklipu o Bouzovské vrchovině, který by měl vznikat v průběhu letošního roku (2015). Měl by sloužit jako taková pozvánka a představení našeho kraje.

Pořádáme již 2. ročníky pochodů (podzimní, zimní, jarní) a cyklovýjezdu (letní). Dále jsme pořádali cestovatelské přednášky.

Připojuji odkaz na video z posledního tj. 2. zimního véšlapu:  http://youtu.be/eWkJECXk5SU

Rozpracovaným projektem je úprava pramenů a studánek. Právě spouštíme fotosoutěž pro žáky základních škol v Luké, Bohuslavicích a Bouzově.

Začali jsme shánět staré fotografie z území Bouzovské vrchoviny, které se týkají různých společenských akcí a jsou na nich zobrazeny obce, památky, díla, atd. Rádi bychom z nich následně vytvořili internetovou prezentaci, kde by se mohli lidé podívat, jak se u nás dříve žilo a jak to zde vypadalo. Tímto bych Vás rád poprosil, zda jako obec nemáte nějaké staré snímky k dispozici. Můžete je zaslat elektronicky na email vrchovina@post.cz. V případě většího objemu dat je můžete poslat přes www.uschovna.cz . Pokud možno prosím o připojení popisu k jednotlivým snímkům. Další možností je, že nám fotografie zapůjčíte a my vám je po jejich naskenování vrátíme.

Jak vidíte, zatím je většina těchto akcí směřována do okolí obce Luká. V budoucnu bychom ale naši činnost rádi postupně rozšiřovali i do ostatních obcí. Vše je samozřejmě také o lidech. Proto má naše sdružení dveře otevřené novým členům, kteří by se rádi aktivně podíleli na různých projektech.

 

Těšíme se na případnou budoucí spolupráci také s Vámi. 

Za Bouzovskou vrchovinu, o.s.
Ing. Daniel Spáčil, Ph.D., předseda o.s.

 

Kontakt:

Bouzovská vrchovina, o.s.
Luká 80, 783 24
vrchovina@post.cz

IČ: 013 74 664

 

Informační leták ke stažení: letak_Bouzovska_vrchovina.pdf


Česky English Deutsch

Životní situace

http://portal.gov.cz/portal/obcan/

Pomoc v nepříznivých životních situacích!!!

Nepriznive_zivotni_situace
_RADY.pdf

16. 10. Havel

Zítra: Hedvika

Statistika návštěvnosti

TOPlist


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Moštárna Podolí
1
Moštárna Podolí
2
Moštárna Podolí
Rybářství Tovačov
3
Moštárna Podolí
4
Moštárna Podolí
5
Moštárna Podolí
6
Moštárna Podolí
7
Moštárna Podolí
8
Moštárna Podolí
9
Moštárna Podolí
10
Moštárna Podolí
11
Moštárna Podolí
12
Moštárna Podolí
13
Moštárna Podolí
14
Moštárna Podolí
15
Moštárna Podolí
16
Moštárna Podolí
17
Moštárna Podolí
18
Moštárna Podolí
19
Moštárna Podolí
20
Moštárna Podolí
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3